Lütfen adblock eklentiniz var ise devredışı bırakın. İndirme başlamazsa, sol taraftaki reklam butonunu kullanınız.

  • Toplam İndirme : 40

Rev (Reversi), iki oyuncu arasında oynanan bir strateji oyunudur. Oyun tahtası 8×8 karelik bir ızgara şeklinde olup, siyah ve beyaz taşlar kullanılır. Oyunun amacı, tahta üzerinde mümkün olduğunca çok sayıda taşı kontrol etmektir.

Oyuncular sırayla bir taş yerleştirirler. Oyun başlangıcında, tahtanın ortasında 4 taş yerleştirilir: siyah taşlar sol üst ve sağ alt köşelere, beyaz taşlar ise sağ üst ve sol alt köşelere yerleştirilir.

Oyuncular, kendi rengindeki taşları dikey, yatay veya çapraz olarak birbirine bitişik hale getirmeye çalışırlar. Kendi rengindeki taşlar arasına kalan tüm rakip taşları, kendi taşlarına çevirerek oyun alanındaki kontrolünü artırmaya çalışırlar.

Oyun, tahta üzerindeki tüm kareler dolduğunda veya her iki oyuncunun da sırası geldiğinde taş yerleştirememesi durumunda sona erer. Oyun sonunda, kimin daha fazla taşı kontrol ettiği kazanır.

Rev, basit kurallara sahip olmasına rağmen, oyun stratejisi oldukça derindir ve oyuncuların düşünme, tahmin etme ve karar verme becerilerini test eder.

Rev Türkçe Yama 1 Rev Türkçe Yama 2 Rev Türkçe Yama 3 Rev Türkçe Yama 4

Türkçe yama dosyaları oyunun tüm sürümleri ile uyumludur.

Yorumlar (1)

YORUM YAZ