Lütfen adblock eklentiniz var ise devredışı bırakın. İndirme başlamazsa, sol taraftaki reklam butonunu kullanınız.

Gambol Türkçe Yama
  • Toplam İndirme : 48

Gambol, özellikle Hindistan ve Pakistan’da popüler bir masa oyunudur. Oyunun amacı, oyuncuların ellerindeki taşları diğer oyuncuların taşlarını alarak bitirmeye çalışmasıdır. Oyun genellikle iki kişi tarafından oynanır, ancak bazen üç veya dört kişi de dahil olabilir.

Gambol oynamak için, her oyuncu için iki set taş kullanılır – birinci seti 7 taş, ikinci seti ise 5 taş içerir. Oyuncular ellerindeki taşları sırayla oynarlar ve taşları diğer oyuncuların taşlarını almak için kullanırlar. Her turda, bir oyuncu bir taş oynar ve aynı renkteki veya aynı numaralı taşları alarak bitirir. Her oyuncu sırası geldiğinde aynı işlemi yapar. İlk set bittiğinde, oyuncular ikinci seti kullanmaya başlarlar.

Oyunun bitiş koşulu, bir oyuncunun tüm taşlarını bitirmesi veya diğer oyuncuların hiçbirinin hamle yapamayacak hale gelmesidir. Oyuncuların taşlarını tamamen bitirmesi, oyuncuya bonus puan kazandırır.

Gambol, hem şans hem de strateji gerektiren bir oyundur. Oyuncular, ellerindeki taşları doğru şekilde oynayarak diğer oyuncuların taşlarını almak için fırsatlar yaratmaya çalışırken aynı zamanda kendi taşlarını korumaya çalışırlar.

Gambol, kolayca taşınabilen ve neredeyse herhangi bir yerde oynanabilen bir oyun olduğu için popülerdir. Oyunu oynamak için özel bir oyun tahtası veya ekipman gerekli değildir.

Gambol Türkçe Yama 1 Gambol Türkçe Yama 2 Gambol Türkçe Yama 3 Gambol Türkçe Yama 4

İndirmiş olduğunuz dosya otomatik kurulumdur. Tek yapmanız gereken setup’tan kurulum gerçekleştirmek.

Yorumlar (1)

YORUM YAZ